Vyhledávání


Kontakt

Alex PupííK Witness

Pravda o EMO

 

Poslední dobou se hodně řeší jaký je rozdíl mezi EMO a Scene a kdo jsou Pozeři a kdo NE. Proto jsem se po dlouhé době rozhodnul napsat tento článek.
Jedna holčina napsala: Rozdíl mezi EMO a Scene je ten že Emaři se řežou, jsou smutný a nosí tmavé barvy a Scene Kids se chovají jak chtějí a nosí barevné oblečení hlavně ( Crazy barvy )
Hodně lidí hledá informace a pravdu na internetu a potom mají chybné názory ( EMO pravidla , sebevraždy , žiletky , deprese ) Protože podle jejich názoru když budu Emař a vezmu si barevné oblečení tak jsem hnedka Scene a to je lež. Scene vzniklo tak že se Emařům přestali líbit urážky ( Jistě znáte ze své zkušenosti ) a udělali novou skupinu která nebyla lidma odsuzovaná a to se jim povedlo. Scene a EMO je jeden a ten stejnej styl mody který nemá rozdíly v chování. Scene kapely navíc neexistují, existují pouze Techno/Screamo kapely které jsou tomuto stylu podobné. Často se na FB nacházejí ankety ( EMO vs. Scene ) a pod nima hádky že jeden obrázek není vůbec EMO a tak podobně. Možná se stačí podívat kolem sebe a zamyslet se jak všechno je protože děti ( Pozeři ) co si na to hrajou dělají akorát ostudu a ničí tak pověst Emařům. Další věc jsou dohady ohledně EMO vs. Pozer….. Řežou se lidi co to nemají v hlavě v pořádku a nedokážou řešit svoje problémy tak proč to svádějí na nás?! Emaři by na sebe neměli nikdy šáhnout, měli by být takový jaký jsou a vykašlat se na nějaký pravidla! Rád bych se dožil toho že Emo styl bude považován za normální a nikdo ho nebude tak moc odsuzovat. ( EMO jsem už 4 roky a jsem jako každý druhý kluk ) Doufám že si vezmete aspoň poučení a tím myslim hlavně ty 13ti leté holky co o EMO nic nevědí a pak to tak dopadá.

 ( By Alex Witness )

EMO kids

I když se v současné době stala EMO móda hitem, tak u EMO kids není oblečení na prvním místě. Jde o to, čím se člověk cítí být a jaký je uvnitř. Člověk může být EMO a přitom na první pohled působí obyčejně a nenápadně, ale většinou EMO kids chtějí být vidět a proto jako ke každému jinému stylu určité oblečení patří a EMO dívku nebo chlapce poznáte snadno... EMO styl má totiž své specifické prvky.
Účes je rovný, většinou černé barvy nebo naopak světlé blond až do bíla, doplněný jedním nebo více různě barevnými proužky. Základem účesu se patka přes jedno oko nebo rovně střižená ofina nad oči. Vlasy jsou často tupírované a účes zdobí čelenky,sponky nebo velké mašle.

Co se týče líčení, mají EMO kids většinou bledou plet a světlé rty. Oči si líčí černou tužkou a černými nebo barevnými (červená, růžová, fialová) stíny. Oblíbený je piercing ve spodním rtu, obočí nebo jazyku.
EMO kids se svým stylem oblékání od ostatních liší, nechtějí totiž plout s davem. Chtějí zaujmout a mají rádi originalitu, často si oblečení upravují podle sebe.
Emo styl se zakládá na černé barvě, která se kombinuje nejčastěji s růžovou, bílou, fialovou nebo červenou. Nejčastějšími vzory na tričkách jsou proužky, puntíky, lebky a hvězdičky, letí i šachovnicový vzor nebo trička s potiskem názvu oblíbené kapely. Džíny jsou úzké většinou také černé, roztrhané, ozdobené plackami nebo spínacími špendlíky. Mikiny jsou obvykle černé a určitě s kapucí. Důležitou součástí EMO image jsou doplňky- návleky na ruce i nohy, rukavice bez prstů, náramky, přívěsky na krk, pásky s pyramidkami nebo jinými kovovými ozdobami, kravaty, šle, potítka,...to vše zase s lebkami a podobnými vzory. Nosí se tašky přes rameno nebo batohy skatestylu.
K EMO patří i stylová obuv - "kecky" nebo skateboty. Nosí se kecky různých barev a vzorů, mohou být vlastnoručně pokreslené obrázky či nápisy a jsou v nich různobarevné tkaničky, většinou je každá tkanička jiná.
Oblíbené značky: Converse, DC,...
Emo kids se nestydí vyjádřit svoje emoce, jak ty negativní tak i pozitivní. Jde o to nebát se svoje emoce projevit okamžitě. Jsou hodně citliví a spíše uzavření. Často unikají do svého vlastního světa snů, protože vidí, v čem je tento svět špatný, to ale neznamená, že tu nechtějí žít, jen se ho snaží zlepšit.

Emaři jsou často umělecky nadaní- hrají na hudební nástroj, kreslí nebo umí psát krásná slova, básničky a písničky. Jsou kreativní a nápadití.
Emaři jsou lidé s velkým srdcem. Nikdy nelžou o svých citech. Umí opravdově milovat, lásku prožívat naplno a vyjadřovat ji nejen slovy, objímáním, líbáním, ale i svými činyEmo svět je prostě hudba, láska, pocit a hlavně přesvědčení, ne pravidla, přesvědčení o správných věcech. Nezáleží na image, záleží na pocitech.

 ( By Alex Witness )